חטיבת מערכות עסקיות, נבחרה על ידי פמי פרימיום לפיתוח מערכת חדשה שתסייע בהפעלת המערך הארצי של משרד הבריאות לבדיקות קורונה במוסדות סיעודיים. מדובר בחלק משמעותי מתוך מכרז בהיקף מיליוני שקלים שפרסם משרד הבריאות, להפעלת "מגן אבות ואימהות" – מערך ביצוע דגימות לאיתור נשאים של נגיף הקורונה במוסדות הסיעודיים, שדייריהם מהווים אוכלוסייה בסיכון גבוה למחלת הקורונה.

חברת פימי פרימיום, אשר זכתה במכרז משרד הבריאות כחברה הלוגיסטית-תפעולית, פנתה אל ONE בכדי שזו תנהל את כל היבטי המחשוב של הפרויקט: פיתוח מערכת הדיגיטל, אספקת תשתיות מחשוב, חומרה, אירוח בענן, ואבטחת המידע של הפרויקט.

המערכת פותחה כאפליקציית ווב רספונסיבית, אשר מותאמת למכשירי אייפון, אנדרואיד ודסקטופ. המערכת תעניק תמיכה תפעולית מלאה ל-350 נציגי שטח של פמי פרימיום, העובדים בפריסה ארצית ומשתמשים בטלפונים האישיים שלהם לניהול מערך הבדיקות הארצי. המערכת של ONE תמחשב את כל תהליכי העבודה הקשורים באיסוף הדגימות והעברתן למעבדות, שיבוץ גורם מטפל (נציג שטח), הקצאת משימות, קליטת נתוני הבדיקות, ביצוע בדיקות הקורונה בבתי האבות, ניהול הקשר עם המעבדות, המוסדות וחברות השליחויות, דיווח למשרד הבריאות על סטטוסים, ניהול משתמשים, דוחות תפעוליים וניהוליים ועוד.

במסגרת הפרויקט יפותחו מספר ממשקים קריטיים מול מרשם האוכלוסין, משרד הבריאות, קופות החולים והמעבדות, וכן יכולות סריקת ברקודים באמצעות המכשיר הנייד של איש השטח. הפרויקט מבוצע בידי עשרות עובדים של ONE. את צוות הפרויקט מובילים עמית ליבדרו כמנהל עסקי, נדב גרינברג כמנהל הפרויקט ויאיר שיבק כארכיטקט. ONE Tingz, חטיבת הדיגיטל של ONE, אחראית לעיצוב מסכי המערכת ולניהול חוויית המשתמש (UX).

צחי בן שושן, סמנכ"ל המחשוב של פמי פרימיום: "בשנים האחרונות פמי פרימיום מיצבה עצמה כחברת פרויקטים מתקדמת, המסוגלת להעניק פתרונות טכנולוגיים-תפעוליים ברמה גבוהה וללא פשרות, תוך התמודדות עם רמות מורכבות גבוהות ואילוצי לוחות זמנים. מהרגע שפורסם המכרז של משרד הבריאות לפרויקט לאומי בדרגת חשיבות כה גבוהה, נערכנו בצורה מידית והחלטנו להתקשר עם חברת ONE, שהיא שותפה וותיקה שלנו אשר מסוגלת לקבל אחריות על כל היבטי המחשוב הקריטיים בפרויקט. הניסיון שצברנו בשנים האחרונות בפרויקטים בעולם הבריאות בישראל, מעניקים לנו יתרון משמעותי בכניסה לפרויקט שכזה. הצוותים עובדים בצורה משותפת ובמאמץ מרוכז על מנת לעמוד בדרישות ובלוחות הזמנים המאתגרים שהציב משרד הבריאות."

רונן בנבניסטי, מנכ"ל חטיבת מערכות עסקיות ב-ONE, מרחיב על הפרויקט הייחודי: "יצאנו לדרך במחצית ספטמבר והאתגרים בפרויקט הם גדולים. מדובר בהתחייבות קשיחה להעמיד תוך פחות מחודש מערכת מבצעית בתפקוד מלא עד סוף אוקטובר. אלו מסוג האתגרים הטכנולוגיים שאנו שמחים להוביל, ואין לי ספק ששיתוף הפעולה עם חברה מובילה כמו פמי פרימיום יביא לנו עוד פרויקטים משותפים גם בעתיד".